Oyun Hakkında

Merhaba arkadaşlar, güzel bir çocuk oyunuyla karşınızdayız. Son zamanlarda popüler çocuk çizgifilm kahramanlarımızdan Pepee bu kez gökyüzünden düşen altınları topluyor. Oyundaki amacınız gökyüzünden düşen  altınları   toplamak. Ancak  arada kayalarda düşecek. Buna dikkat edin ve Pepee’nin kayaların altında ezilmesini engelleyin.  İyi eğlenceler…

En iyi Çocuk Oyunları, Çizgi Film oyunları Türkiye’nin en iyi oyun sitelerinden biri olan OyunKop.com farkıyla sizleri bekliyor. Keyifli zaman geçirmek isterseniz, çocuk oyunları kategorisinde sitemizde onlarca farklı oyun çeşidi bulabilirsiniz. Bu oyunlar, boş zamanlarınızı geçirmede size faydalı olacaktır. Pepee Altın Avı  Oyunu da sizlere çok iyi vakit geçirtecek ve keyifli dakikalar geçirmenize katkı sağlayacak oyunlardan bir tanesidir.  Arkadaşlar, en kaliteli  çocuk oyunları, çizgi film oyunları OyunKop.com farkıyla sizlerle birlikte. Herkese iyi oyunlar dileriz!

Pepee Kimdir :

Pepee çizgi filmi, Türkiye’de 2008 yılından itibaren TRT Çocuk çizgi film kanalı tarafından yayınlanmaya başlanmış, ciddi bir hayran kitlesi olan ve tamamen Türk yapımı bir çizgi filmdir. Yaratıcılığını ve senaristliğini Ayşe Şule Bilgiç’in ve müziklerini sevilen sanatçı Kıraç’ın  yaptığı bu çizgi film; geçen sürede özellikle 3-9 yaş grubu arasında en sevilen çizgi filmler arasındadır. Pepee, konuşma zorluğu çekmekte olan 4 yaşında bir erkek çocuktur. Pepee’nin isimi Anadolu’nun bazı yörelerinde konuşma güçlüğü çeken çocuklara söylenen “pepe” kelimesinden geldiği söylenmektedir. Çizgi filmde Pepee’ye eşlik eden diğer karakterler; babası ve annesi, dedesi ve ninesi, Bebe isimli kız kardeşi, Zulu isimli pembe zürafa, maymuş ve kuzeni Şila’dır. 2013 yılı içerisinde 3 boyutlu uzun metrajlı çizgi filminin çıkacağı belirtilmektedir.

Pepee Altın Avı

Oyuna Yorum Yapın
Araç çubuğuna atla